Často slýcháme, že ráno dělá den. Že bychom ho měli začít vydatnou a vyváženou snídaní, pokud chceme být na den dobře připraveni. I kosmetické rutině věnujeme zpravidla větší pozornost právě ráno. Jenže v beauty světě je ranní kosmetická péče jen napůl odvedenou „prací“. Způsob, jakým den zakončíte, je totiž stejně důležitý jako jeho začátek! Proč byste své večerní zkrášlující rituály neměli odbývat nebo dokonce vynechávat? A jaké kroky by v něm neměly chybět i po tom nejnáročnějším dní, kdy už se vám ale vážně nic nechce?

Proč je večerní péče tolik důležitá?

Představte si ten cyklus, kterým si vaše pleť, resp. kožní buňky v průběhu 24 hodin prochází. Během dne jsou v plném obranném módu – nepřetržitě bojují s UV zářením a dalšími agresory z vnějšího prostředí (sucho, znečištěné ovzduší atd.). Večer ale přejdou do režimu obnovy a obvzlášt pak v průběhu spánku usilují o co největší regeneraci. Správnou péčí, kterou ji proto ve večerních hodinách věnujete, můžete regenerační proces podpořit a probudit se se zdravou a zářivou pokožkou. Jak z večerní péče vytěžit maximum?  Stačí 5 jednoduchých kroků:

  • čištění
  • exfoliace
  • aplikace séra
  • použití očního krému
  • použití nočního krému

Šetrná očista

Usnout s nalíčenou pletí nepřináší vaší pleti vůbec nic pozitivního. Odstraňte proto zbytky líčení a další nečistoty. Pomohou třeba výživné čistící oleje, které pokožku po těžkém dni zklidní. Heřmánkový nebo růžový olej patří mezi stálice. Nebojte se ale experimentovat a vyzkoušet třeba ty s CBD.  Jejich protizánětlivé účinky si pleť opravdu užije.

Odstraňte odumřelé kožní buňky

Jemnou exfoliaci nemusíte sice provádět každý den, ale ve vašem večerním beauty rituálu by se jednou za čas měla objevit. V závislosti na typu vaší pleti sáhněte po peelingu 1x za 5 až 14 dní. Zlepší její jas a čistotu a také zvýší její pevnost. Pokožka osvobozená od odumřelých šupinek je připravena účinněji vstřebávat další kosmetické produkty, vaše péče tak bude dávat mnohem větší smysl. 

Přidejte pleťové sérum

Pleťová séra na bázi olejů jsou jedním z nejrychlejších a nejúčinnějších způsobů, jak pleť vstřebává všechny ty rostlinné dobroty. Navíc jí mohou pomoci obnovit přirozenou ochrannou bariéru pokožky, která hned od rána bude znovu z akci. S pleťovými séry můžete doslova kouzlit – jsou tím nejkoncentrovanější řešením na problémy, se kterými se vaše pleť potýká. Trápí vás vrásky? Pigmentové skvrny? Ochablé kontury? Sáhněte po vhodném specialistovi a nechte ho přes noc udělat svou práci!

Naneste oční krém

Pokožka přímo pod očima je tou vůbec nejtenčí a nejcitlivější na celém obličeji. Věnujte proto této oblasti trochu víc pozornosti ve formě cílených produktů. Ty by se měly především zaměřit na redukci jemných linek a vrásek, zklidnění podráždění, snížení otoků a zesvětlení tmavých kruhů. Až ho budete aplikovat, neroztírejte ho jako klasické krémy. Stačí ho jen lehce vklepat ddo pokožky špičkou prsteníčku. Správné nanášení očního krému totiž může zvýšit jeho účinnost. 

Aplikujte vyživující noční krém

Je na čase pleť za její celodenní výkon trochu hýčkat! Na trhu je dnes už celá škála výživných nočních krémů, tak buďte vybíraví a nabídněte jí opravdový luxus. V první řadě by krém měl být  bohatý na živiny a schopen vrátit pleti ztracenou hydrataci. I noční varianty by měly obsahovat složky chránící pokožku před volnými radikály. Dodržování pravidelné večerní péče může vaší pleti poskytnout podporu, kterou potřebuje ke své obnově a regeneraci. Stačí málo – pět jednoduchých kroků, které zvládnete během chvilky. Přemožte únavu, výsledek vážně stojí za to! 

Odbýváte večer kosmetickou péči, nebo si na ní dáváte záležet stejně jako ráno před odchodem do práce, školy nebo na důležitou schůzku?

Barbora Janošková