O takzvaných iniciačních obřadech se toho napsalo hodně. Přechod z dětství do dospělosti je významný mezník v lidském životě. Obvykle psychologové naznačují, že silnější pohlaví to má těžší, protože zatímco dívky nezpochybnitelně postoupí do “vyššího levelu” menstruací, u chlapců jsou nějaké vnější tělesné projevy málo. A protože zabití lva holýma rukama se v našich zeměpisných šířkách nenosí, chlapcům nezbývá než si lámat hlavu, jak dokázat světu, že už jsou skutečnými muži. 

Ženám v tomto ohledu to tělesné zcela postačuje, naopak se dá říci, že je pro ně zcela zásadní. Každý rodič bezpečně pozná, že se mu z děvčátka stává dospívající dívka podle stále se prodlužující doby strávené v koupelně. Poličky se plní nejrůznějšími malovátky a záhadnými zkrášlovacími pomůckami. S vrstevnicemi či oblíbenou influencerkou na internetu se stále dokolečka řeší optimální vzhled. Poměrně často dělá dívkám těžkou hlavu otázka, jak odstranit chloupky.  

Řetězec slepých uliček

Vztah mladých dívek k nežádoucímu ochlupení je zcela nekompromisní. Jednak v tomto ohledu snadněji podléhají diktátu módních guru pro svou věkovou kategorii, jednak si dobře pamatují, jak bylo jejich tělo ještě před nedávnem v dětských letech heboučké. A chtějí, aby to tak zůstalo. Nezřídka se stává, že upozorňují matku významnými pohledy na to, že i v jejím případě je nejvyšší čas vzít do ruky žiletku a holicí pěnu a nenechávat chloupky zbytečně moc dorůst.  

Holení, tedy mechanické odstrańování viditelných částí chlupů, je první způsob, jakým se  mladé dívky snaží na porost vyzrát. A protože mají relativně dost času a jsou papežštější než papež, v první fázi pronikání do světa dospělých se holí pořád a všude. Poměrně brzy se jim to začne zajídat, zejména když se na citlivějších místech začne objevovat vyrážka, svědění a nové chloupky zarůstají pod kůži. Pak následuje hledání alternativ na pultech drogérií a znovu na internetu. Různé epilační a depilační přípravky a pomůcky se v domácnosti střídají jako roční období. Ne že by nefungovaly vůbec, ale u každého se najde nějaké to proti, kvůli němuž se vyplatí vyzkoušet něco jiného. Je to úmorné, únavné, pracné a bolestivé. A v hloubi mysli se pomalu formuluje kruciální otázka: Jak trvale odstranit chloupky

Metoda, co strčí ostatní do kapsy

Upřímně řečeno: v době takových vymožeností, jako máme dnes, je maximálně rozumné zmiňovaný kolotoč přeskočit a rovnou se orientovat na laserové epilační přístroje. Laserový paprsek, případně na podobném principu fungující technologie, dovede totiž něco, co si lidstvo dříve nedovedlo představit, i když po tom velmi toužilo. Bezbolestně a s vyloučením jakýchkoliv zdravotních rizik zdevastuje vlasový kořínek tak, že se z toho pěkně dlouho vzpamatovává. A než se mu podaří se dát dohromady, plynou měsíce a roky s pokožkou vpodstatě hladkou. 

Ať se mládí vydovádí 

K mladým patří omyly a hledání, lidově řečeno se musí občas spálit. Pokud si chtějí vyzkoušet horší způsoby předtím, než přijmou ten lepší, budiž jim to přáno. Ale starší dáma dnešního věku, až pocítí zvětšený výskyt chloupků na bradě nebo horním rtem, by měla vědět, že nejelegantnějším a nejjednodušším řešením, jak se jich zbavit, je laser. Přece nebude zkoušet podezřelé praktiky, jako je noční aplikace kávové sedliny s jedlou sodou na pokožku! Pro to, aby taková směs účinkovala, žádné racionální zdůvodnění nemůže existovat. A navíc kdo by chodil cestou experimentů, když už existuje vyježděná a vyzkoušená pohodlná dálnice? 

Kdy jste se odhodlali vyzkoušet laserovou epilaci? Myslíte, že je poukaz na laserové odstranění chloupků vhodný dárek?

Barbora Janošková