Už delší dobu toužíte po změně vzhledu  a teď přišla vhodná chvíle váš sen konečně zrealizovat. Výběr kliniky estetické medicíny bude úplně prvním krokem za vaším novým já a odvíjí se od něj konečný výsledek zákroku či operace. Proto rozhodně nic neuspěchejte. 

Vaše trpělivost a důslednost se vám vrátí mnohonásobně zpět. Je naprosto běžné oslovit více klinik a vybrat si tu, která nejlépe splňuje vaše požadavky. Nevíte, jak začít?

V našem článku se dozvíte, na co přesně byste se měli zaměřit, abyste si vybrali profesionální pracoviště s dobrou reputací. Upozorníme, na co byste si naopak měli při kontaktu se zástupci klinik dát pozor, abyste se nesvěřili do rukou nekompetentních osob.

Klinika estetické medicíny musí zaměstnávat kvalifikované lékaře

Estetické úpravy a zákroky jsou v dnešní době zcela běžné. Počet lidí (žen i mužů), kteří touží po změně vzhledu, neustále roste. Ceny plastických operací jsou ale poměrně vysoké a ve většině případů je nehradí zdravotní pojišťovny. 

To je jeden z důvodů, proč lidé volí levnější a mnohdy méně bezpečné alternativy nebo za levnější plastickou chirurgií vyjíždějí do zahraničí. Do ceny se přitom promítá kvalita použitých materiálů a hlavně zkušenosti atestovaných plastických chirurgů. Výjezdem do zemí s nižší úrovní zdravotní péče, hazardujete se svým zdravím. Reoperace jsou bolestivé, nákladné a škody na vašem těle i duši mohou být nevratné.

Jak vybrat spolehlivou kliniku?

  1. Dejte na první dojem – všímejte si detailů již během telefonického hovoru nebo při čtení emailu. Profesionální pracoviště zaměstnávají schopné recepční, které dokážou zodpovědět základní dotazy, mají příjemné vystupování, jsou ochotné a sjednají vám konzultaci v požadovaném termínu. Pokud komunikujete prostřednictvím emailu, dostanete rychlou odpověď, která bude obsahovat všechny podstatné informace.
  2. Operace provádí pouze kvalifikovaní lékaři – někdy se lékaři prokazují různými certifikáty ze školení. Žádný certifikát se ale nevyrovná atestaci z oboru plastické chirurgie. Pouze na jejím základě se může lékař prokázat osvědčením o výkonu praxe z oboru plastické chirurgie. Bohužel, i na českých klinikách estetické chirurgie občas pracují nekvalifikovaní, nebo dokonce falešní lékaři. Pokud máte pochybnosti, máte právo požádat o předložení osvědčení vydané Českou lékařskou komorou (ČLK).
  3. Prezentuje se profesionálními webovými stránkami – ty obsahují přehledné informace o všech zákrocích, fotografie před a po, ceníky, kontaktní údaje a životopisy lékařů. V blogu si můžete přečíst články z oboru a získat doplňkové informace ještě před konzultací. Z webovek vyčtete také reference klientek a klientů.
  4. Nabízí příjemné zázemí a dlouholeté zkušenosti – pro klienty je vždy výhodnější zvolit si pracoviště s mnohaletou praxí. Taková klinika má vybudované renomé a hodně spokojených  klientů, tudíž snadno dohledáte reference. Důležité je také prostředí a vybavenost kliniky. Dobře fungující klinika disponuje nejmodernějšími technologiemi a dbá na vzhled a čistotu pokojů i reprezentativních prostor.
  5. Má stále zaměstnance – pokud se na seznamu lékařů a dalších zaměstnanců neustále mění jména, neměli byste tuto skutečnost brát na lehkou váhu. Nejen lékaři ale i sestry by měly mít prokazatelné zkušenosti v oboru.
  6. Přístup a vystupování lékařů a dalšího zdravotnického personálu – lékař musí být profesionálem po všech stránkách. Příjemné vystupování a ochota do detailu vysvětlit všechno, co vás zajímá, je naprostou samozřejmostí. Lékař musí být důvěryhodný a objektivní.

České estetické kliniky jsou na vysoké úrovni

Kvalitní materiály a kvalifikovaný personál nejsou levné. Pokud narazíte na kliniku, která nabízí zákroky za výrazně nižší ceny než konkurence, mějte se na pozoru.

Někteří lidé si myslí, že lze na plastické chirurgii snadno vydělat, realita je ale jiná a extrémně nízká cena znamená, že se na něčem muselo výrazně ušetřit.

Takových pracovišť je naštěstí v České republice velmi málo. Celková kvalita české plastické chirurgie je velmi vysoká.

Máte podobný názor, nebo jste se setkali při hledání vhodné kliniky s podvodným jednáním?

Pojďte si o vašich zkušenostech popovídat v diskuzi pod článkem.

Barbora Janošková