Téma laserové epilace intimních partiích je obecně velmi diskutovanou záležitostí. V úvahu připadá pro většinu žen jen vlastní preference, ale i třeba preference partnera, nebo obecně preference opačného pohlaví. Ty by ale měly být vedlejší, a vaší prioritou by měl být dobrý pocit ve své vlastní kůži

Žiletka, vosk, nebo laser?

Prvním otazníkem je pro spoustu žen hlavně metoda. Holení žiletkou je sice nejjednodušší, ale zato vyžaduje téměř každodenní údržbu a může způsobovat zarudnutí a podráždění pokožky. Voskování intimních partií je zase bolestivé a někdy může způsobit i modřiny nebo zánět.

Laserová epilace intimních partií je oproti tomu nebolestivá a přináší trvalé výsledky. Laser ničí kořenový folikul vlasu pomocí silného záření. To způsobí, že ochlupení se přestane regenerovat a postupně se ztrácí. Po několika sezeních by měla být oblast úplně bez ochlupení. Zároveň je párkrát zopakovaný laserový zákrok šetrnější k pokožce, než každodenní holení a voskování.

Nejčastější obavy, když se řekne laser

  1. Nebolí to? Nemusíte mít strach. Moderní technologie pracují s anestetickými krémy a dalšími metodami zmírnění bolesti, takže je ucítíte maximálně slabý pocit brnění nebo lehké nepohodlí. O bolest však nepůjde.
  2. Další častou obavou je bezpečnost procedury. Obáváte se, že laserová epilace intimních partií může být nebezpečná, zejména v oblasti citlivých orgánů? Pokud je procedura prováděna zkušeným odborníkem, kvalitním zařízením a podle bezpečnostních standardů, je laserová epilace naprosto bezpečná.
  3. Některé ženy se obávají také pigmentových změn v oblasti po epilaci. To může být způsobeno nesprávným použitím laseru nebo příliš silným zářením. Pokud je procedura prováděna odborníkem, který má zkušenosti s epilací intimních partií, nemusí být tato obava na místě.
  4. Kolik to bude stát? Laserová epilace intimních partií je zpočátku dražší než jiné metody odstranění ochlupení, jako je holení nebo voskování. V dlouhodobém horizontu je ale laserová epilace ekonomičtější a úspornější, jelikož přináší trvalý výsledek.

Než se vydáte na kliniku

Dejte si záležet s výběrem. Jelikož jde o intimní záležitost, je důležitější než kdy jindy, jak se budete cítit. Vyhledávejte kliniky s dobrými referencemi a příjemným prostředím, kde se budete cítit uvolněně. Při výběru vemte v potaz pár základních rad:

  1. Vyberte si kliniku s certifikovanými specialisty: Nejdůležitějším faktorem je kvalifikace zaměstnanců, kteří provádí epilaci. Hledejte kliniku s odborníky na laserovou epilaci intimních partií.
  2. Zkontrolujte recenze a doporučení: Zkuste najít zkušenosti zákazníků, kteří zařízení navštívili. Můžete si přečíst hodnocení na různých platformách jako je například Google nebo Facebook.
  3. Zjistěte, jaké technologie používají: Klinika by měla užívat moderní laserové technologie, které jsou šetrné k pokožce a zajišťují trvalé odstranění ochlupení.
  4. Zkontrolujte hygienické podmínky: Klinika by měla zářit čistotou. Zeptejte se, zda se používají jednorázové nástroje, jak jsou dezinfikovány a jak jsou vybaveny pro sterilizaci.
  5. Zjistěte, zda nabízejí konzultaci: Kvalitní klinika by měla nabízet konzultaci, během které vám specialisté poradí, jaké jsou možnosti, jaké jsou očekávané výsledky a jaká je cena.

Důležité je si uvědomit, že každá žena je odlišná a má své vlastní obavy a obavy. Než se rozhodnete pro laserovou epilaci intimních partií, měli byste diskutovat s odborníkem a vyřešit všechny své obavy. Obecně lze ale říci, že jde o velmi oblíbený způsob udržování intimní hygieny, na který je celá řada dobrých referencí.

Barbora Janošková