Také už vás nebaví mít neustále po ruce dámské holítko, abyste se v létě, když se nosí krátké rukávy, mohla každé dva dny zbavit nežádoucího porostu? Trvale hladkou kůži bez zanícení, které způsobuje právě ono časté holení, vám slibuje jedině laserová epilace podpaží. Permanentní redukce ochlupení navíc sníží i zápach linoucí se z podpaží v důsledku pocení. Bolestivé vytrhávání chloupků v této citlivé partii nepřipadá moc v úvahu. Proto si přečtěte, jak vám pomůže laser.

Proč je laserová epilace podpaží ve skutečnosti nejlevnější metodou, jak se zbavit chlupů

Když se podíváte na ceníky pracovišť, která poskytují laserovou epilaci podpaží a dalších tělesných partií, asi vám trochu zatrne. Částka se pohybuje minimálně kolem tisíce korun za jednu seanci, kterou si musíte zhruba šestkrát zopakovat. Zákrok tak vypadá na první pohled draze. Když si ale spočítáte, kolik peněz utratíte během života za holítka a změkčovací pěny, tak už vám laserová epilace podpaží drahá nepřijde. Navíc se během několika měsíců zbavíte chloupků jednou provždy.

Jak dlouho vydrží laserová epilace podpaží

Jak již bylo naznačeno, bývá laserová epilace podpaží trvalá. Paprsek během jednotlivých ošetření tepelně zničí ty cibulky, z nichž právě rostou chloupky. Spálené cibulky pak tělo odstraní a přestože si někteří jedinci s vyšší schopností regenerace dokáží časem pár cibulek obnovit, tak už jim z nich pořádné chlupy nikdy nevyrostou.

Díky laserové epilaci přestane vaše podpaží vypadat, jak oškubané kuře. Také nebudete muset pořád přemýšlet, jestli jste si na výlet přibalila obligátní holítko. Zůstanete hladká a upravená bez každodenní údržby klidně i po celém měsíci, který strávíte někde na dovolené.

Laserová epilace podpaží je možná i v létě, ale jaro je lepší

Ty nejmodernější přístroje už mají pokročilou regulaci vlnové délky paprsku. Dokáží tak rozlišit pigment v opálené kůži od pigmentu ve vašich chloupcích. Proto ani v létě, když je vaše kůže políbená sluncem, neriskujete popáleniny. Na druhou stranu je žádoucí chránit ošetřené místo alespoň 14 dní před UV zářením, aby se vám po laserové epilaci podpaží neudělaly pigmentové skvrny. Proto si domluvte termín raději hned na jaře i za cenu, že pár seancí přes léto vynecháte a zbylé procedury laserové epilace podpaží dochodíte až na podzim.

Neváhajte laserovou epilaci podpaží kombinovat s dalšími partiemi

Další praktické doporučení, kterého se vám v zavedených salonech krásy dostane, je laserová epilace podpaží i ostatních částí těla. Například třísla rovněž patří mezi zóny, kde si přejeme porost určitým způsobem kultivovat, aby nám nečouhal ven z plavek. Vytrhávání je tu podobně jako v podpaží extrémně bolestivé a každodenní holení zase vede ke vzniku pupínků a zarůstání chloupků. Pokud ale nechcete utrácet desetitisíce za celotělovou laserovou epilaci, bude podpaží v kombinaci s třísly dokonalým kompromisem.

Po nastudování praktických rad už vám zbývá jediné, abyste se nemusela zas celé léto trápit s nezbednými chlupy. Čeká vás zodpovědný výběr pracoviště, kam se rezervujete na laserovou epilaci podpaží, dokud ještě nosíte trička s dlouhým rukávem, svetry a bundy. Tím vám odpadne mazání podpaží silnou vrstvou krému s UV faktorem. A nebojte se přitom zeptat na kvalitu, výkon a stáří laserového přístroje, ať nekupujete zajíce v pytli.

Barbora Janošková