Chystáte-li se na služební let do zahraničí a budete si muset zajistit 1.parking.cz parkování na letišti Praha. Cena za parkovací místa blízko terminálu v naší metropoli není vždy zcela příznivá, spíše naopak. Stání je ideální rezervovat s dostatečným předstihem. Existují tři základní faktory, které cenu za pronájem ovlivňují. V tomto článku si je všechny představíme a také vám poradíme, kde hledat nejvýhodnější nabídky podle vašich požadavků.

Parkování na letišti u Prahy – cena ovlivněná lokalitou

Asi největší vliv na cenu parkingu má lokalita, kde se nachází. Je logické, že místa v blízkosti letiště budou mít vyšší cenu než parkování na periferii nebo za Prahou. Nedá se ale říci, že by platilo čím blíže k terminálu, tím lépe. Kvalitu parkoviště ovlivňují především poskytované služby a  také to, v jakém je parkovací plocha stavu a co se nachází v jejím blízkém okolí. Když už vybíráte lokalitu, kde bude vaše auto stát několik dní, dobře prozkoumejte mapy a zjistěte si, jestli se v této oblasti nenachází nějaká podezřelá místa, kde by se mohly vyskytovat třeba nekalé živly. V takovém případě je zde vysoká pravděpodobnost vandalismu nebo krádeží, a tudíž by parking měl mít alespoň perfektně zajištěnou ostrahu objektu.

Zabezpečení na prvním místě

Jak bylo řečeno, jednou z podmínek, na které byste při výběru parkoviště měli trvat, je kompletní zabezpečení celé parkovací plochy. Poskytovatel by měl mít zajištěn funkční kamerový systém a případně také fyzickou ostrahu, která parkoviště hlídá 24 hodin denně. Pokud chcete mít opravdu jistotu, že váš motorový mazlíček bude po dobu vaší nepřítomnosti v pořádku, vybírejte takové místo, které je spolehlivě oplocené nebo dokonce obehnané betonovou zdí. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o zpoplatněnou službu, neslevujte ze svých požadavků na bezpečí vašeho vozidla. Některé společnosti mají dokonce parkoviště pojištěná. Takoví poskytovatelé jsou určitě důvěryhodnější než ti bez pojištění.

Nadstandardní služby se někdy vyplatí

Jednou z variant, jak vyřešit parkování v době, kdy budete mimo ČR, je zajistit si odvoz vozidla přímo z letiště. Co to znamená? Některé společnosti nabízí nadstandardní služby, které vám poskytnou přesun vašeho vozu před odletem na vybrané parkoviště a stejně tak vám ho přivezou v den vašeho příletu až k terminálu. Jedná s o velmi pohodlnou službu. Vaší jedinou povinností je být včas na místě předání vozu. Den a čas předání si domluvíte při rezervaci parkingu, takže dále už se nebudete muset vůbec ničím stresovat.

Kde hledat výhodný parking

Existují online portály, které vám hledání parkovacích míst dokáží značně usnadnit. Většinou fungují na stejném principu, a to jednoduchým vyhledávacím systémem, kam zadáte požadovanou lokalitu, termín a případné cenové rozpětí. Na základě těchto požadavků vám vyhledávač najde relevantní výsledky, které mezi sebou můžete snadno porovnávat. Některé z těchto systémů navíc disponují možností filtrace další pokročilých možností (například volba některých doplňkových služeb). Nejlepší na těchto portálech je, že prostřednictvím nich uděláte rovnou i rezervaci vybraného parkoviště. Můžete tak učinit i měsíce předem a mít tak v den odletu klid na duši.

A to už je úplně vše, co byste měli vědět o možnostech a cenách parkování u letiště v Praze. V tomto článku jste se dozvěděli, co tvoří cenu za tyto parkovací služby. Zjistili jste, proč je někdy výhodné připlatit si za nadstandardní služby. A nakonec jste se seznámili internetovými vyhledávači parkovacích míst. Tak už na nic neváhejte a rezervujte si své místo!

A jakým způsobem máte vyřešené parkování, když odlétáte na dovolenou, vy? Máte již nějaká osvědčená spolehlivá místa? Nebo je to pro vás vždy stresující situace a řešíte to na poslední chvíli? Napište nám do komentářů své postřehy a nápady, rádi si je přečteme.

Barbora Janošková