Uvažujete o tom, kdy je nejlepší čas začít s nákupem těhotenského oblečení? Každá žena to má jinak. Některá začíná s jeho nošením už ve třetím měsíci, někdo ani v pátém nedá dopustit na běžné oblečení. Nezáleží na tom, v jakém týdnu jste. Jde hlavně to, abyste se cítily v oblečení komfortně. A co jsou nejpohodlnější modely?

Je vcelku možné, že první koupí vašeho těhotenského oblečení budou těhotenské spodní kalhotky 

Ač v prvním trimestru není těhotenství na mnoho ženách ještě viditelné, tak to neznamená, že to samé cítí i budoucí maminky. Už v té době mnoho z nich trpí na  velmi citlivý podbřišek. Klasické kalhotky jim pak mohou připadat moc těsné. Tento problém lze vyřešit jednoduše. A to koupí spodního prádla pohodlnějšího střihu nebo větší velikosti. Elegantnější a příjemnější variantou jsou však těhotenské kalhotky, které nebudou vadit teď a ani později.  

Bez těhotenských kalhot to nepůjde

Dalším důležitým kouskem oblečení, po kterém se vám vyplatí sáhnout, jsou těhotenské kalhoty. Postarají se o to, že vás nikde nic nebude tlačit a vy se budete cítit komfortně. 

  • Nejlepší jsou ty volnějšího střihu. Už jen z toho důvodu, že se vaše proporce mohou postupem času zakulatit tak nějak všude. 
  • Je také dobré si uvědomit, že v pozdějších fázích těhotenství bude obtížné si zavázat tkaničku, ale i nasoukat se do úzkých skinny džín. I když budou těhotenské.

Pokud vás trápí citlivý podbřišek i v prvním trimestru, nebojte se pro začátek investovat ani do o číslo větších kalhot nebo džín. S největší pravděpodobností je užijete po porodu. S narozením miminka vám bříško totiž hned nezmizí. A o číslo větší džíny se vám budou pak minimálně pár týdnů ještě hodit. 

Těhotenské legíny jsou pohodlné a nemusí být jen na doma 

Mezi jedny  z nejoblíbenějších kousků těhotenského šatníku patří  těhotenské legíny. Jsou skvělým oblečením nejen pro domácí nošeníu, ale i na procházky. Nikde neškrtí a dobře se oblékají. Zároveň dokáží poskytovat velmi variabilní možnosti kombinací a stylů. 

  • Při jejich koupi je důležitý kvalitní materiál. Pamatujte, že ty průhledné dobře nevypadají. 
  • Ač je stoprocentní bavlna ve většině případů skvělou věcí, legínám vůbec nesluší. Budou sice pohodlné, ale jakmile se v nich sednete, vytáhnou se vám kolena. CHcete-li ty z přírodních materiálů, hledejte kombinaci s elastanem. Díky němu bude látka mnohem pružnější a v klidu si v nich budete moci sednout. 
  • Sledujete postavení švů. Pokud půjde šev přes bříško, bude vám později vadit. 
  • Legíny skvěle ladí s delšími tunikami, volnými topy či balonovými sukněmi. 

Těhotenské topy a halenky užijete i po porodu

Možná si říkáte, že to bez speciálních těhotenských triček vydržíte. I to je možné, ovšem pohodlnější i stylovější je to zkrátka v těhotenské verzi. 

  • Klasické halenky či topy nepočítají s tím, že budou krýt velké bříško. Proto se může stát, že vám budou vepředu díky břichu vlastně krátké. Jejich těhotenské verze s touto možností samozřejmě počítají.
  • Výhodou těhotenských halenek, topů a tunik je také to, že mnoho uplatníte je i po narození svého potomka. Díky speciálním střihům jednoduše a elegantně dostanete nakojíte své miminko bez toho, aniž byste si museli zvedat tričko. Ňadra z větší částí důmyslně skryta a děťátko má díky tomu dostatek prostoru k sání, aniž by bylo rušeno vnějšími podněty. 

Bundu či vestu se vsadkou využijete i po porodu

V chladnějších měsících roku je výhodné zakoupit i speciální těhotenskou bundu se vsadkou. Své uplatnění najde i po porodu, kdy vsadku jednoduše dáte pryč. Popřípadě ji pak můžete používat i jako takzvanou „nosící bundu.“ Tedy bundu, do které se jednoduše schová miminko v šátku či nosítku 

Už jste si koupili nějaké těhotenské oblečení? Co je váš úplně první pořízený kousek?

Barbora Janošková