Jistě nikoho zvlášť nepřekvapí fakt, že největší a vlastně také první průkopnicí v oblasti dámských pyžam byla slavná Coco Chanel. Tato módní návrhářka s pohnutými osudy a se snažila do dámských šatníků zakomponovat pánský prvek. A my musíme souhlasit s tím, že se jí to dařilo. Pokud by nahlédla do garderoby dnešní moderní ženy, byla by překvapena asi ona. Překvapena a především nadšena. Dámské pyžamo XXL má dnes velké množství různých střihů a vyrábí se v tolika variantách, že si může z této nabídky vybrat skutečně dáma jakékoliv postavy i věku. 

Navíc působí dámské pyžamo velice žensky a elegantně. Proto jsou stále oblíbenější tyto noční úbory u žen plnějších tvarů.                                                 

Při výběru dámského pyžama jsou zásadní dva rozměry

Díky tomu, že dámské pyžamo 3XL sestává ze splývavých kalhot a volné haleny, zakryjí se případné nedostatky a žena se cítí uvolněně, pohodlně a hlavně sebevědomě. Aby byly splněny tyto požadavky, je zapotřebí správný výběr velikosti. 

Velikost           1XL   2XL         3XL         4XL
Obvod hrudníku cm 115        120              125              130
Obvod pasu cm        85-95     90-105    95-115       100-120

Délka haleny je u těchto velikostí většinou cca 72 cm. Délka nohavice se pohybuje kolem 102 cm. Ale striktní přesnost těchto rozměrů není pro výběr příliš zásadní.                                     

Pyžamo, které se dá nosit po celý den

Dámská pyžama jsou velice pohodlná a vhodná i pro celodenní nošení. O pohodlí kalhot se postará dostatečně široká guma v pase, která nikde neškrtí a přizpůsobí se vašemu tělu. 

Máme pro vás nakonec ještě jeden zajímavý tip, jak opticky prodloužit a zeštíhlit postavu. Tento efekt dokáže dámská souprava, jejíž horní díl tvoří volná halenka bez rukávů se širšími ramínky a u krku je mírně prověšená. Podívejte se v této souvislosti i na další outfity, které dokáží zeštíhlit vaši postavu!

Barbora Janošková